Brisaspor’dan 3 kupa 10 madalya

Brisaspor’dan 3 kupa 10 madalya width=

Brisaspor, Muğla’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası Puanlı 2. Ayak Yol Yarışları’nda 3 kupa ve 10 madalya kazanarak başarılarına bir yenisini ekledi. 5 sporcusu ile yarışları birinci tamamlayan Brisaspor, Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı’nda şampiyon olurken, Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar Genel Takım Klasmanlarında ikincilik kupasını kaldırdı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan “Türkiye Bisiklet Şampiyonası Puanlı 2. Ayak Yol Yarışları”,17-19 Mart tarihleri arasında Muğla Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Ortaca ‘ya bağlı dünyaca ünlü turistik belde Dalyan’da yapıldı. 71’i kadın, toplam 539 sporcunun katıldığı yarışlarda Brisaspor, aldığı sonuçlarla büyük başarı elde etti.
Brisaspor; Dalyan, Gökbel, Mengenli, Sarıgerme mevkileri çevresinde gerçekleştirilen yarışlarda 3 takım genel klasman kupası ve 10 etap madalyası kazanarak adından en çok söz ettiren takımlardan birisi oldu.

Brisaspor’dan 3 kupa 10 madalya width=

5 altın, 4 gümüş ve 1 de bronz madalya
Yabancı takımlar ve sporcuların da yer aldığı yarışlar büyük çekişmelere sahne oldu. Brisaspor sporcuları yarışlarda beş altın, dört gümüş ve bir de bronz madalya kazandı. Brisaspor ayrıca, “Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı”nda şampiyonluğu kazanırken, “Büyük Erkekler” ve “Büyük Bayanlar” genel takım klasmanlarında ise ikinciliği elde etti.

Kazanan Brisasporlular
Büyük erkekler;
Büyük Erkeler Yol Yarışı Birincisi Yunus Emre Yılmaz
Büyük Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Yunus Emre Yılmaz
Büyük Erkekler Genel Takım Klasmanı İkincisi Brisaspor

Genç Erkekler;
Genç Erkekler Yol Yarışı Birincisi Eşref Batuhan Pekcan
Genç Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Halil İbrahim Doğan
Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı Şampiyonu Brisaspor

Büyük Bayanlar;
Büyük Bayanlar Yol Yarışı Birincisi Ayşe Çakır
Büyük Bayanlar Yol Yarışı İkincisi Cansu Türkmenoğlu
Büyük Bayanlar Kriteryum Yarışı Birincisi Cansu Türkmenoğlu
Büyük Bayanlar Kriteryum Yarışı Üçüncüsü Beyza Kahveci
Büyük Bayanlar Genel Takım Klasmanı İkincisi Brisaspor

Yıldız Erkekler A;
Yıldız Erkekler Yol Yarışı Birincisi Tahir Buğra Yiğit
Yıldız Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Tahir Buğra Yiğit

Yorumlar kapalı.